Badania naukowców z Akademii WSB zaprezentowane podczas #EURegionsWeek

W dniach 11-14.10.2021 w formule online odbywał się Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli (#EURegionsWeek). To największe w Europie coroczne wydarzenie poświęcone polityce spójności. To także jedyna w swoim rodzaju platforma służąca komunikacji i nawiązywaniu  kontaktów, skupiająca przedstawicieli regionów i miast z całej Europy, w tym polityków, administratorów, ekspertów i naukowców.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Together for recovery” i nawiązywała do wyzwań związanych z odnową krajów i regionów europejskich po pandemii, a także wspieraniem społeczności lokalnych za pomocą praktycznych środków i polityk publicznych, mających na celu inwestowanie w bardziej sprawiedliwą, ekologiczną i cyfrową przyszłość na rzecz naprawy gospodarczej.

Jednym z  ekspertów w sesji pt. European stakeholder values regarding the Green Deal. Does space matter? była dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB, która przedstawiła wyniki badań prowadzonych wspólnie z drem Pawłem Mrowcem pt. Attitudes and values regarding the Green Deal in Czechowice-Dziedzice. Badania dotyczyły oceny celów zrównoważonego rozwoju i tzw. Zielonego Ładu przez różne grupy interesariuszy w Czechowicach-Dziedzicach, a ich podsumowanie obejmowało rekomendacje sformułowane w celu przyspieszenia transformacji energetycznej w tym mieście.

Wspólnie z dr hab. Joanną Kurowską-Pysz, prof. AWSB w sesji brali udział:

• Karima Kourtit, Open University, Heerlen, The Netherlands
  • Peter Nijkamp, Open University, Heerlen, The Netherlands