18.07.2023

Debata ekspercka w ramach projektu „System zarządzania dostępnością zintegrowanych węzłów przesiadkowych – Przesiadka bez Barier”

Dnia 18.07.2023 w Akademii WSB w ramach projektu „System zarządzania dostępnością zintegrowanych węzłów przesiadkowych – Przesiadka bez Barier” odbyła się debata ekspercka poświęcona wynikom projektu.

Debata została poprowadzona przez Pełnomocnika Akademii WSB ds. osób ze szczególnymi potrzebami. Wśród zaproszonych gości pojawili się: Dyrektor Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu – pani Agata Tańska, instruktorka Fundacji Aktywnej Rehabilitacji – pani Jolanta Tuz, Nauczycielki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością – pani Sylwia Siejca,pani Marzena Białas oraz Pani Anita Kujawińska Rzecznik Prasowy lotniska w Katowicach – Pyrzowicach – pan Piotr Adamczyk, Kierownik B+R projektu – prof. dr hab. Marek Sitarz oraz Sekretarz projektu oraz Specjalista ds. ZWP – dr Iwona Krzyżewska. Zaproszeni gości wspólnie omówili wyniki projektu i jego wpływ na dostępność zintegrowanych węzłów przesiadkowych w kontekście osób ze szczególnymi potrzebami. Pojawiły się rekomendacje dotyczące aspektów, które powinny zostać podjęte podczas kolejnych projektów badawczo-rozwojowych.