Doktorat Honoris Causa dla dra Rui Alexandre Castanho, prof. AWSB

Doktorat honorowy jest najwyższą godnością akademicką przyznawaną przez wyższe uczelnie osobom powszechnie cenionym i zasłużonym dla nauki i kultury. Pracownik Akademii WSB
dr Rui Alexandre Castanho, prof. AWSB, otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Universidad Peruana de Ciencias e Informática (UPCI). Tytuł został przyznany między innymi za połączenie świata latynoamerykańskiego ze środkowoeuropejskim pod względem możliwości akademickich.

Uroczystość odbyła się 8 listopada br. w siedzibie Uniwersytetu w Limie, a tytuł wręczył Rektor – Dr Edwin Agustín Vegas Gallo.

Podczas spotkania obecni byli także JE Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Peru – prof. Antonina Magdalena Śniadecka – Kotarska oraz JE Ambasador Portugalii w Republice Peru – Joaquim Moreira de Lemos.

W trakcie swojego przemówienia dr Rui Alexandre Castanho, prof. AWSB zwracał uwagę na problemy regionów przygranicznych i ich ludności. Podkreślał, że powinno się o nich pamiętać i zachęcać władze lokalne do współpracy przygranicznej, bo są to obszary o dużym potencjale rozwojowym.

Dr Rui Alexandre Castanho, prof. AWSB przebywał w Ameryce Południowej w ramach delegacji naukowej. Jej głównym celem było stworzenie Współpracy Transgranicznej (CBC - Cross-Border Cooperation) na pograniczu Peru i Ekwadoru. Podczas wizyty odbyły się liczne spotkania i dyskusje, w tym z burmistrzami miast przygranicznych obu państw.