21.02.2023

Dr hab. inż. Łukasz Wróblewski, prof. AWSB Dyrektorem ds. międzynarodowej współpracy naukowej „Coffee and Tea Market Research Institute”

W dniu 17 lutego 2023 r., na posiedzeniu zarządu „Coffee and Tea Market Research Institute”, Kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji Akademii WSB dr hab. inż. Łukasz Wróblewski, prof. AWSB z rąk Prezes Sylwii Mokrysz otrzymał powołanie na Dyrektora ds. międzynarodowej współpracy naukowej. Instytut, który powstał przy udziale MOKATE S.A. łączy prace naukowo-badawcze z praktyką gospodarczą poprzez prowadzenie m.in. badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze zachowań podmiotów rynkowych na rynku żywności i napojów, w tym kawy i herbaty.

Partnerami Instytutu są m.in. takie organizacje jak: Asian Tea Group, London Tea History Association, London Coffee & Tea Market Association, Thompson Lloyd & Ewart Ltd, czy L.A.B. International Limited.