30.08.2021

Kick-off meeting nowych projektów polsko-słowackich

26 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Czadcy odbył się kick-off meeting dla dwóch projektów - „SOCIALLY" oraz "E-DUST" na które Akademia WSB otrzymała dofinansowanie w ramach programu Program Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020.

26 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Czadcy odbył się kickoff meeting dwóch projektów - „SOCIALLY - Edukacja specjalistyczna pracowników socjalnych i pomocy społecznej na pograniczu polsko-słowackim w sytuacjach nadzwyczajnych, w tym pandemii COVID -19” oraz "E-DUST - Orientacja zawodowa na pograniczu polsko – słowackim w  sytuacjach nadzwyczajnych, w tym pandemii COVID -19" - na które Akademia WSB otrzymała dofinansowanie w ramach programu Program Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020.

W najbliższych miesiącach, wraz z partnerem projektu, tj. Miastem Czadca, będziemy realizować m.in. szkolenia, konferencje oraz publikacje specjalnej monografii, a niezwykle owocne spotkanie pozwoliło omówić kluczowe, merytoryczne aspekty wszystkich przyszłych działań.

Szkolenia, których realizacja zaplanowana została na październik i listopad br. skupiać się będą na czterech głównych obszarach tematycznych:

• wsparciu seniorów na pograniczu
  • narzędziach edukacji online i hybrydowej
  • orientacji zawodowej, zawodów deficytowych i przygranicznego rynku pracy w pandemii
  • wsparcia bezdomnych na pograniczu.

Po stronie słowackiej w spotkaniu uczestniczyli: inż. Milan Gura - burmistrz miasta, mgr. Katarína Šulganová - Kultura i stosunki międzynarodowe - Wydział Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu (Miasto Čadca), RNDr. Miloslav Šulgan, CSc. - Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego (Miasto Čadca), Mgr. Vladimír Kráľ - doradca burmistrza ds. stosunków zagranicznych, PhDr. Emília Hanuláková - dyrektor wielofunkcyjnego ośrodka dla seniorów w Czadcy, Mária Cyprichová - Wydział Opieki Społecznej, Zdrowia, Mieszkalnictwa i Przedsiębiorczości (Miasto Čadca). Akademie WSB reprezentowali kierownik jednego z projektów dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB, Kierownik Katedry Pedagogiki, Ewelina Widerska Dyrektor Działu Rozwoju Nauki oraz Adam Bugaj Specjalista ds. projektów.