Kick-off meeting projektu „Exchange of Smart Solutions between V4 and EU in Energy, Environment and Life”

W dniach 30 listopada do 1 grudnia 2020 roku odbyło się międzynarodowe zdalne spotkanie rozpoczynające realizację projektu pn. „Exchange of Smart Solutions between V4 and EU in Energy, Environment and Life”.

Partnerzy projektu to:

1. Akademia WSB (Polska),
  2. VŠB-Technical University of Ostrava (Czechy),
  3. University of Zilina (Słowacja),
  4. College of Entrepreneurship and Law (Czechy),
  5. Faculty of Mechanical Engineering, J. E. Purkyně University in Ústí nad Labem (Czechy),
  6. Regional Chamber of Commerce Moravia – Silesia (Czechy),
  7. Department of Energy Engineering, Budapest University of Technology and Economics (Węgry),
  8. Zala County Government (Węgry),
  9. Czestochowa University of Technology, Faculty of Infrastructure and Environment (Polska),
  10. Budapest Business School, Zalaegerszeg Faculty of Business Administration (Węgry).

Pierwszy dzień spotkania poświęcony był prezentacji tzw. „Smart Solutions” w regionie wyszehradzkim. Akademię WSB reprezentowała dr inż. Iwona Krzyżewska z wystąpieniem pn”: „Restricted mobility - people with disabilities as users of integrated stations”.

Drugiego dnia odbyło się spotkanie komitetu sterującego realizacją projektu. Akademię WSB reprezentowali: mgr Jakub Stęchły,  mgr Ewelina Widerska oraz dr inź. Iwona Krzyżewska. Partnerzy podczas spotkania opracowali plan implementacji kolejnych aktywności projektowanych w tym międzynarodowego konkursu dla studentów uczelni regionu wyszehradzkiego na najciekawsze pomysły dotyczące „Smart Soultions” jako odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczne w regionie.

Zapraszamy do śledzenia informacji z realizacju projektu, które będziemy zamieszczać w aktualnościach Działu Rozowju Nauki.