Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Industry 5.0”

Industry 5.0, nowoczesne technologie, sztuczna inteligencja, inteligentne rozwiązania i firmy przyszłości w konkurencyjnej i globalnej gospodarce, Europejski Zielony Ład, transformacja Kaizen, transfer i komercjalizacja technologii to niektóre z tematów, które zostały zaprezentowane przez ekspertów - przedstawicieli praktyki gospodarczej, naukowców oraz specjalistów z dziedziny nowoczesnych technologii podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Industry 5.0”, która odbyła się w Akademii WSB w dniach 17-18 czerwca br. w formule online.

Wśród prelegentów wystąpili m.in.:

• dr Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju Pracy i Technologii
  • dr hab. Barbara Piontek, prof. AWSB, Prezes Zarządu JSW S.A.
  • Mariusz Bryke, Dyrektor Zarządzający Kaizen Institute Poland
  • Tomasz Konik, Prezes Zarządu Deloitte w Polsce
  • Barbara Bożek-Paczesny, Wiceprezes Zarządu Ustronianka Sp. z o.o.
  • Monika Płońska, Wiceprezes Zarządu Green Industry Foundation
  • dr Piotr Dardziński, Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz
  • Paweł Kolczyński, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu
  • Robert Tomasiewicz, Prezes Zarządu ELPLC S.A.

Podczas pierwszego dnia konferencji został podpisany również list intencyjny w sprawie współpracy pomiędzy Akademią WSB i Veolia Energia Polska SA. Veolia Energia Polska S.A. jest jednym z czołowych dostawców usług w zakresie zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej.

Drugi dzień konferencji uświetniły wystąpienia keynote speakers, światowych specjalistów w dziedzinie zarządzania, innowacji i nowoczesnych technologii:

• Prof. Maritza I. Espina, Ph.D., St. Ambrose University, Davenport, IA, USA
  • Prof. Peter Gianiodis, Duquesne University, Pittsburgh, PA, USA
  • Prof. Roman Batko, Jagiellonian University and Military University of Land Forces in Wroclaw, Poland
  • Paula Fraga- Lamas, PhD, University of A Coruña, Spain
  • Francesco Cappellano, PhD, University of Eastern Finland, Finland

Współorganizatorami konferencji są Kaizen Institute Poland, Deloitte Polska, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Grupa Azoty S.A., Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Agencja Rozwoju Przemysłu.

Honorowy Patronat nad Międzynarodową Konferencją Naukową pt. „Industry 5.0” objęła dr hab. Barbara Piontek, prof. AWSB - Prezes Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA

Partnerzy konferencji: Minister Rozwoju, Pracy i Technologii, Marszałek Województwa Śląskiego, Górnośląsko- Zagłębiowska Metropolia, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, JSW S.A., Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Śląski Związek Pracodawców Lewiatan, Veolia Energia Polska S.A., Danfoss Poland Sp. z o.o, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa.

Partnerzy medialni: Wydawnictwo MT Biznes, Polskie Radio Katowice, Wolny Rynek Business Hub, Strefa Biznesu, Dziennik Zachodni, Nasze Miasto.