Międzynarodowe spotkanie w Bratysławie

W dniach 13-14 listopada 2023 r. w Bratysławie odbyło się kolejne spotkanie zespołu projektu „Promoting ACTIVE and Responsible Citizenship In Schools”, którego Akademia WSB jest partnerem. Uczelnię reprezentowali dr Michał Szyszka oraz Katarzyna Katana z Działu Rozwoju Nauki.

Podczas dwóch dni intensywnych spotkań partnerzy projektu z Polski, Czech, Słowacji, Austrii oraz Włoch podsumowali całość projektu oraz ustalili szczegóły dotyczące działań dyseminacyjnych i kształt raportu kończącego projekt.

Projekt „Promoting ACTIVE and Responsible Citizenship In Schools” ma na celu promowanie aktywnego i odpowiedzialnego obywatelstwa wśród uczniów w wieku 12-18 lat. Za pomocą narzędzi metodycznych wytworzonych w ramach projektu ACTIVE młodzież uczy się krytycznego myślenia, rozumienia kontekstu i możliwych skutków własnych działań oraz otwartości na wspieranie wzajemnych dyskusji, co ma zasadnicze znaczenie dla bycia odpowiedzialnym i aktywnym obywatelem.