10.05.2022

„Minibrowary jako czynnik rozwoju turystyki regionalnej”. Akademia WSB partnerem kolejnego projektu wyszehradzkiego

Od września 2022 roku naukowcy Akademii WSB będą prowadzić badania dotyczące fenomenu minibrowarów w regionie wyszehradzkim.

Ten trzyletni projekt, poza pracą badawczą, zakłada stworzenie bazy mikrobrowarów z obszaru Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Projekt „Minibreweries as developers of regional tourism in the V4 area” otrzymał finansowanie w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Liderem projektu jest Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, partnerami Akademia WSB oraz Słowacki Uniwersytet Rolniczy w Nitrze i Uniwersytet Korwina w Budapeszcie.

Gratulacje dla dra Michała Szyszki – koordynatora tego projektu!