„Panie Gorbaczow, zburz ten mur!” pierwszy wykład Petera Robinsona już za nami

Wczoraj odbył się pierwszy z serii wykładów z Peterem Robinsonem ze Stanford University, który przez lata był speechwriterem prezydenta Ronalda Reagana.

Wykład „President Reagan and the "tear down this wall" Berlin address” dotyczył słynnego przemówienia pod Bramą Brandenburską w czerwcu 1987 r., gdzie prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan wzywał przywódcę ZSRR do zburzenia muru berlińskiego. Studenci mogli usłyszeć o tym jak powstawało to słynne przemówienie, które miało niewątpliwy wpływ na późniejszą sytuację geopolityczną w Europie. Była to również możliwość dyskusji na temat powstawania samego przemówienia, jak i również analogii do aktualnych wydarzeń jakie mają miejsce w Europie. Dyskutowano nad możliwymi scenariuszami przemówienia jakie mogłoby zostać wygłoszone aktualnie w Kijowie. Wykład cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem również innych Uczelni w Metropolii, nie zabrakło studentów i pracowników Uniwersytetu Śląskiego oraz Politechniki Śląskiej.

Kolejny wykład Petera Robinsona na temat  „The Importance of Speeches and How to Write Them” zaplanowany jest na 24 maja 2022 (15:00 – 16:00). Możliwość zapisów już wkrótce. Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie Kliknij

Projekt „Wpływ prezydentury Ronalda Reagana na sytuację geopolityczną Europy” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2019-2022.