28.07.2021

Projekty SOCIALLY oraz E-DUST dofinansowane w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Komitet ds. mikroprojektów Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 podczas VIII posiedzenia, które odbyło się 02 lipca2021 r. zatwierdził dla Akademii WSB dofinansowanie na dwa kolejne mikroprojekty Interreg Polska - Słowacja w dyscyplinie Pedagogika.

Projekty:

SOCIALLY - Edukacja specjalistyczna pracowników socjalnych i pomocy społecznej

na pograniczu polsko-słowackim w sytuacjach nadzwyczajnych, w tym pandemii COVID -19” – koordynator dr Michał Szyszka.

Projekt skierowany jest do pracowników socjalnych i pomocy społecznej na pograniczu polsko-słowackim.  Celem mikroprojektu jest podniesienie jakości edukacji (specjalistycznej i zawodowej) w zakresie specjalistycznego wsparcia szkoleniowego przedstawicieli instytucji oraz organizacji realizujących zadania pomocy społecznej.

oraz

„E- DUST - Orientacja zawodowa na pograniczu polsko – słowackim w sytuacjach nadzwyczajnych, w tym pandemii COVID -19” – koordynator dr hab. Marek Walancik, prof. AWSB. Celem ogólnym mikroprojektu jest podniesienie poziomu i wzrost jakości edukacji w zakresie orientacji zawodowej, a w konsekwencji edukacji (specjalistycznej i zawodowej), co pozwoli na kształtowanie właściwego transgranicznego rynku pracy na pograniczu polsko-słowackim.

W obu projektach partnerem jest słowackie Miasto Czadca. W sumie Akademia WSB pozyskała 63 123,60 € budżetu na realizację tych projektów.

Warto również zaznaczyć, iż z siedmiu dofinansowanych polskich projektów w Osi priorytetowej 3, dwa należą do Akademii WSB, a projekt SOCIALLY znalazł się na 1 miejscu listy rankingowej.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://www.euroregion-beskidy.pl/wp-content/uploads/2021/07/wnioski-zatwierdzone-VII-nabor.pdf

W każdym projekcie będą realizowane szkolenia oraz konferencja, dodatkowo na podstawie aktywności projektowych powstaną monografie pisane wspólnie z naukowcami ze Słowacji.

Pracownikom Akademii WSB zaangażowanym w proces składania wniosków gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pozyskiwaniu środków finansowych na realizację projektów!