28.06.2021

Short Term Scientific Mission w University of Southern Denmark w Sønderborg

W ramach akcji COST CA18114, COST Association European Non-Territorial Autonomy Network, finansowanej z programu Horyzont 2020, dr hab. Joanna Kurwska-Pysz, prof.AWSB uzyskała grant na badania dotyczące znaczenia mniejszości narodowych we wspólpracy transgranicznej.

W dniach 02-07.06.2021 r. dr hab. Joanna Kurwska-Pysz przebywała w University of Southern Denmark w Sønderborgu, gdzie wspólnie z prof. Martinem Klattem prowadziła badania jakościowe dotyczące zaangażowania mniejszości duńskiej i niemieckiej w projekty transgraniczne, które są realizowane na pograniczu niemieckiego landu Schlezwig-Holstein i w duńskiej części pogranicza tj. na Jutlandii.

Efektem tych badań będzie m.in. publikacja naukowa dotycząca współpracy sieciowej mniejszości narodowych i form ich zaangażowania we współpracę transgraniczną.