05.04.2024

Spotkanie badaczy w ramach projektu Erasmus+ Inductive approaches to teaching science and mathematics

W ramach projektu Erasmus+ Inductive approaches to teaching science and mathematics realizowanego przez Akademię WSB w partnerstwie z H-edu z Czech, Uniwersytetem Trnawskim ze Słowacji oraz stowarzyszeniem Indicia ze Słowacji, zespół badawczy Akademii wziął udział w serii spotkań mających na celu rozwój metodycznego wsparcia dla nauczycieli. Spotkanie badaczy odbyło się w naszej siedzibie w Dąbrowie Górniczej, po czym zespół przeniósł się do Szkoły Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego w Orzeszu na warsztaty dotyczące omówienia ewaluowanych materiałów edukacyjnych. Dyskusje koncentrowały się na ocenię i możliwościach adaptacji indukcyjnych metod nauczania przedmiotów ścisłych w szkołach podstawowych.