24.11.2023

Warsztaty w ramach projektu „POLAB Nowatorska metoda kształcenia Policy Lab w Akademii WSB”

W dniach 20-24 listopada br. odbyły się w Akademii WSB warsztaty dotyczące stosowania metody Policy Lab. W Akademii gościli eksperci z Komisji Europejskiej oraz Uniwersytetu Pantheon-Sorbonne: Hervé Busschaert, Christophe Masson i Karen McHugh.

W trakcie warsztatów zaprezentowali oni wykładowcom Akademii WSB metodykę Policy Lab, a następnie z udziałem grupy studentów, kształcących się w zakresie zarządzania projektami, przekazywali wykładowcom wiedzę związana z technikami nauczania tej metodyki.

Istotną cechą metodyki Polocy Lab jest umiejętne komunikowanie się z interesariuszami i zaangażowanie ich w aktywne współtworzenie różnorodnych przedsięwzięć, dlatego zajęcia prowadzone były także z podziałem na mniejsze grupy w różnych konfiguracjach, aby poznać różne punkty widzenia omawianych zagadnień.

Ostatni dzień warsztatów koncentrował się na zasadach włączenia metody Policy Lab do programów edukacyjnych w AWSB oraz ustalane były wymogi wstępne do realizacji zajęć tą metodą. Dyskutowano również na temat treści kształcenia i obszarów w których można posługując się tą metodą.

Projekt "POLAB Nowatorska metoda kształcenia Policy Lab w Akademii WSB" został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2022-2024.