Wizyta badawcza na University California San Diego w Stanach Zjednoczonych

Akademia WSB gościła na University California San Diego w Stanach Zjednoczonych - uczelni zajmującej 18 miejsce w rankingu najlepszych uczelni na świecie.

Badacze z Akademii WSB wraz z partnerami z Włoch i Austrii w ramach projektu "Alphabetter- learning tools for preventing functional and secondary illiterecy" prowadzili badania na amerykańsko-meksykańskiej granicy. Odbył się szereg spotkań z przedstawicielami instytucji zajmujących się nauczaniem dwujęzycznym oraz z przedstawicielami społeczności migrantów m.in. Omarem Calleros z Chula Vista Elementary School District, Family Resource Center, Pauliną Olvera Cáñez ze Espacio Migrante oraz Lourdes Medrano z Centro 32/Families Belong Together, Somali Family Services.

W dniu 02.06 prof. Maciej Witkowski wygłosił wykład dla doktorantów University Caligornia San Diego, podczas którego przedstwaił swoje badania na temat społeczności romskiej.