01.07.2021

Wspólne szkolenia ochotniczych straży pożarnych z Polski i Słowacji – pierwszy tego typu projekt w kraju

Dwa dni szkoleń praktycznych, wzrost jakości wykonywanych usług, a przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na transgranicznych obszarach polsko-słowackich. Akademia WSB razem z Uniwersytetem w Żlinie realizuje projekt edukacyjny dla ochotniczych straży pożarnych. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w kraju.

Szkolenie odbyło się w dniach 10-13 czerwca bieżącego roku w Korbielowie. Działania edukacyjne skierowane były do ochotniczych straży pożarnych oraz jednostek samorządu terytorialnego leżących na terenach pogranicza polsko-słowackiego w formule wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.

Tematyka szkoleń:

• Zadania wspólne gminy i powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej,
  • Instrukcje dotyczące współpracy – zakres merytoryczny i propozycje zadań dla jednostek administracyjnych Polski i Słowacji w zakresie współpracy na pograniczu polsko – słowackim
  • Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy

Projekt „EduOSP: Projekt edukacyjny dla ochotniczych straży pożarnych funkcjonujących na obszarze pogranicza polsko-słowackiego” zakończy wspólna konferencja organizowana przez Akademię WSB i Uniwersytet Żyliński. Jego efektem będzie publikacja, która będzie służyła jako materiał edukacyjny dla pracowników JST oraz ochotniczych straży pożarnych z Polski i Słowacji.

Więcej informacji o projekcie: www.wsb.edu.pl/eduosp