Wydawnictwo Naukowe Akademii WSB na oficjalnej liście wydawnictw naukowych MNiSW

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego umieścił Wydawnictwo Naukowe Akademii WSB w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe. Oznacza to, że każda monografia z dziedziny nauk humanistycznych, nauk społecznych i nauk teologicznych wydana w naszej oficynie uzyska 100 punktów, natomiast monografie z pozostałych dyscyplin - 80 punktów na potrzeby ewaluacji działalności naukowej.

Aby znaleźć się na liście, wydawnictwo musiało spełnić m.in. etyczne i naukowe standardy wydawnicze poprzez stosowanie:

• zasad etyki publikacyjnej mających na celu przeciwdziałanie nieuczciwym praktykom publikacyjnym, w szczególności zgodnych z wytycznymi Komitetu do spraw Etyki Publikacyjnej (COPE – Committee on Publication Ethics);
  • ustalonej procedury recenzji naukowej dla wszystkich monografii naukowych lub monografii pod redakcją naukową.

Wydawnictwo Naukowe Akademii WSB wydaje również  czasopisma naukowe: „Forum Scientae Oeconomia” (lista B MNiSW 7 pkt., pozytywnie ocenione w konkursie "Wsparcie Czasopism Naukowych" MInisterstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz „Security Forum”.

Szczegółowy wykaz wydawnictw naukowych znajduje się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod adresem: