Wykład dr Megan Hopkins na temat wdrażania programów dwujęzycznych w szkołach

23.03.2022 r. odbył się wykład dr Megan Hopkins z Uniwersytetu Kalifornia San Diego na temat “Educating Transnational Students and Bilingual Program Design: Situational, Operational, and Outcome Factors”. Tematyka wykładu była ciekawa i skupiała się na rozwiązaniach jakie w Stanach Zjednoczonych realizowane są w ramach wdrażania programów dwujęzycznych w szkołach. Spostrzeżenia jakimi podzieliła się dr Megan Hopkins mogą stać się pomocne w aktualnej sytuacji w jakiej znalazły się polskie szkoły przyjmujące dzieci z Ukrainy, które uciekły przed wojną.

Wykład zrealizowany został w ramach projektu „Wpływ edukacji dwujęzycznej i dwukulturowej na przyjmowanie migrantów w społecznościach transgranicznych”, który został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2019-2022.