Wykład on-line dr Ambasador Pauli Dobriansky z Harvard University’s JFK Belfer Center for Science and International Affairs

Dr Ambasador Pauli Dobriansky w drugi dzień 17 Festiwalu Nauki przeprowadzi swój wykład on-line pt. „Navigating U.S. Foreign Policy Decision-Making: The Core Elements”. Wykład dotyczy procesu podejmowania decyzji przez przywództwo Stanów Zjednoczonych w kontekście globalnym, regionalnym, dwustronnym i wielostronnym. Wykład zapewni doskonałą podstawę i zrozumienie niezliczonych wyzwań w tworzeniu polityki oraz różnych instrumentów służących do ich rozwiązywania. Na wykładzie omówione zostaną amerykańskie techniki i praktyka, studenci poznają soft power, rolę Kongresu, instytucje wielostronne, interesariusze pozarządowe i najbardziej efektywni strategie bezpieczeństwa narodowego.