24.06.2021

Wykład on-line dr Ambasador Pauli J. Dobriansky z Harvard University’s JFK Belfer Center for Science and International Affairs

23 czerwca 2021 r. odbył się wykład on-line pt. “Great Power Competition: What Should the United States Strategy be for this new era of Great Power Competition” poprowadzony przez dr Ambasador Paulę J. Dobriansky z Harvard University’s JFK Belfer Center for Science and International Affairs. Wykład skupił się na niezwykle aktualnym temacie związanym z rywalizacją wielkich mocarstw, wyjaśnił co dokładnie kryje się pod pojęciem "rywalizacji wielkich mocarstw" jak do niego doszło oraz jakie są cele USA, Rosji i Chin w tej rywalizacji. Podczas wykładu pojawił się również temat sytuacji geopolitycznej Polski i Europy Środkowej z perespektywy "Rywalizacji wielkich mocarstw", jak wskazana rywalizacja wpływa na bezpieczeństwo, pokój i stabilność polityczną w tym regionie. Cały wykład był aktywnie moderowany przez dr hab. Joannę Kurowską-Pysz.