23.06.2021

Wykład on-line dr Megan Hopkins z University of California San Diego

W dniu 22 czerwca 2021 r. dr Megan Hopkins z University of California San Diego przeprowadziła wykład on-line pt. „Educating transnationally mobile students in the U.S.-Mexico border region: Theory and practice.”. Wykład dotyczył edukacji studentów w formule transnarodowej w regionach przygranicznych USA i Meksyku. Omówiony został kontekst pogranicza meksykańsko-amerykańskiego, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji uczniów i studentów pochodząchych z Meksyku a uczęszczających do szkół publicznych w Kalifornii. Wykład w doskonały sposób przedstawił praktyczne podejście do tematu nauki transgraniczej i codziennych wyzwań jakie są podejmowane z poziomu ucznia, nauczylia oraz systemu edukacji scalającego ten pełen wyzwań obszar. Cały wykład był aktywnie moderowany przez dr hab. Joannę Kurowską-Pysz.