Wykład online prof. Petra Sedlacka z University of Oxford

Dziś odbył się pierwszy wykład prof. Petra Sedlacka z University of Oxford na temat „ Which firms are important for the macroeconomy?”

Wykład wprowadził studentów w podstawowe fakty na temat firm i tego, jak wpływają one na resztę gospodarki. Prof. Petr Sedlacek podczas wykładu odpowiedział na bardzo często zadawane pytania: jak ważne są małe firmy? czy powinniśmy się przejmować startupami? czy istnieje grupa szczególnie udanych firm, która jest kluczowa dla tworzenia miejsc pracy w zagregowanej gospodarce?

Po zakończonym wykładzie nawiązała się dyskusja i pojawiły się pytania ze strony studentów.

Wykład zrealizowany został w ramach projektu „Seryjni przedsiębiorcy, makroekonomia i nierówności dochodowe”, który dofinansowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2019-2022.