13.05.2022

Zapraszamy studentów, absolwentów i słuchaczy studiów pedagogicznych do udziału w kwalifikacjach do międzynarodowego pilotażu w ramach projektu „Promoting Active and Responsible Citizenship In Schools - ACTIVE”

Zapraszamy studentów do zgłaszania swoich kandydatur do udziału w pilotażu międzynarodowego programu treningowego w ramach projektu pn. „Promoting Active and Responsible Citizenship In Schools - ACTIVE”, dofinansowanego w ramach programu ERASMUS+.

Projekt ma na celu promowanie aktywnego i odpowiedzialnego obywatelstwa wśród uczniów w wieku 12-18 lat. Za pomocą narzędzi metodycznych wytworzonych w ramach projektu ACTIVE nauczymy młodzież krytycznego myślenia, rozumienia kontekstu i możliwych skutków własnych działań oraz otwartość na wspieranie wzajemnych dyskusji, co ma zasadnicze znaczenie dla bycia odpowiedzialnym i aktywnym obywatelem.

W okresie wrzesień 2022 - czerwiec 2023 roku zorganizowany zostanie międzynarodowy pilotaż wykorzystania narzędzi metodycznych, w ramach którego zakwalifikowani uczestnicy:

• Wyjadą na międzynarodowe szkolenie do Pesaro (Włochy) w dniach 25-28.09.2022,
  • Będą brali udział w webinarach wraz z nauczycielami z Włoch, Austrii, Czech i Słowacji,
  • Przeprowadzą w swoich klasach wdrożenie przedstawionej na warsztatach metody (innowacji dydaktycznej),
  • Przeszkolą innych nauczycieli w zakresie wykorzystania materiałów edukacyjnych.

Do tego prestiżowego pilotażu Akademia WSB może zakwalifikować jedynie 3 uczestników.

Akademia WSB pokryje koszty uczestnictwa w międzynarodowym szkoleniu w Pesaro (Włochy) w dniach 25-28.09.2022.

Kryteria formalne wyboru uczestników:

1. Status Studenta, absolwenta lub słuchacza studiów pedagogicznych na Akademii WSB,
  2. Zatrudnienie w szkole podstawowej lub średniej (praca z uczniami w wieku 12 – 18 lat),
  3. Znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  4. Deklaracja chęci wdrożenia innowacji pedagogicznej w swojej placówce oświatowej.

Informujemy, iż wdrożona w ramach projektu innowacja pedagogiczna może zostać wykorzystana podczas awansu zawodowego nauczyciela.

Wdrożenie będzie odbywało się w języku polskim, komunikacja podczas szkolenia i webinarów w języku angielskim.

Osoby zainteresowane udziałem w pilotażu zapraszamy do procesu kwalifikacji:

Etap 1: Prosimy o przesłanie kilkuzdaniowego uzasadnienia dlaczego to Państwo powinni zostać wybrani do udziału w pilotażu. Uzasadnienie, w języku angielskim, powinno zostać wysłane mailem do godziny 10.00 dnia 25.05.2022 roku na adres: nauka@wsb.edu.pl.

Mail powinien zawierać:

1. uzasadnienie chęci uczestnictwa,
  2. imię i nazwisko osoby zgłaszającej swoją kandydaturę,,
  3. adres mail i numer telefonu osoby zgłaszającej swoją kandydaturę,
  4. nazwę placówki oświatowej, w które wdrożona zostanie innowacja pedagogiczna.

Etap 2: Ogłoszenie zakwalifikowanych uczestników pilotażu do dnia 10.06.2022.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną projektu: www.active-citizen.eu