Podsumowanie międzynarodowej konferencji naukowej „Territorial and Inter-Organizational Cooperation’2020

Naukowcy i praktycy zajmujący się tematyką wielowymiarowej współpracy terytorialnej i międzyorganizacyjnej, spotkali się w dn. 23-24.09.2020 r. w Brennej na międzynarodowej konferencji naukowej „Territorial and Inter-Organizational Cooperation’2020”, organizowanej w formie hybrydowej.

Przedstawiciele ośrodków badawczo-naukowych z 20 krajów, w tym m.in. z Finlandii, Dani, Brazylii, Rosji Włoch, Niemiec czy Francji, obecni na konferencji zarówno osobiście jaki i za pośrednictwem elektronicznych platform komunikacyjnych,  uczestniczyli w wykładach i panelach dyskusyjnych w czasie których prezentowali i omawiali wyniki najnowszych badań naukowych a także budowali sieć kontaktów, która w przyszłości zaowocuje kolejnymi, ciekawymi projektami badawczymi.

W gronie keynote speakerów znaleźli się:

• prof. Marina Andeva z University American College Skopje, North Macedonia
  • prof. Alexandros Apostolakis z Hellenic Mediterranean University, Greece
  • prof. Jacinto Garrido Velarde z Department of Territorial Sciences, University of Extremadura, Spain
  • prof. Dangis Gudelis z Institute of Public Administration, Faculty of Public Governance, Mykolas Romeris University in Vilnius, Lithuania
  • prof. Eduardo Medeiros z ISCTE-Instituto Universitário de Lisboa, University of Lisbon, Portugal
  • prof. James W Scott z the Karelian Institute z the University of Eastern Finland, Finland

Uczestnicy konferencji mogli również wziąć udział w wielu interesujących wydarzeniach towarzyszących, takich jak:

• panel dyskusyjny „Program INTERREG Czechy-Polska: doświadczenia z lat 2014-2020 doświadczenia z lat 2014-2020 i główne założenia na lata 2021-2027, z udziałem Beate Grajnert, przedstawicielki Komisji Europejskiej;
  • panel dyskusyjny „Instytucje kultury pogranicza polsko-czeskiego wobec wyzwań i zagrożeń XXI wieku”;
  • panel naukowy z udziałem doktorantów Akademii WSB;
  • prezentacja projektu „Wiedza – umiejętności – kompetencje. Innowacyjny model przyspieszenia współpracy międzysektorowej na rzecz rozwoju polskiego rynku kapitałowego”, z udziałem przedstawicieli Fundacji GPW.

Konferencja została zorganizowana przez Instytut Studiów nad Współpracą Terytorialną  i Międzyorganizacyjną Akademii WSB, sfinansowana ze środków Ministerstwa Nauki  i Szkolnictwa Wyższego, w ramach programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości w latach 2019-2022, na podstawie umowy  nr. 018/RID/2018/19, dotyczącej projektu „PERFECT- Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB"