07.02.2023

IV edycja ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

Kategoria skierowana do studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia w wieku 19-26 lat: Scenariusz lekcji, temat: „To także walka. Codzienność polskich oficerów w obozach NKWD w: Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku w latach 1939-1940” – (45 minutowy konspekt zajęć lekcyjnych) - czcionka Times New Roman w rozmiarze 12.

Dla laureatów każdej kategorii komisja konkursowa przewidziała nagrody, odpowiednio:

1. miejsce – laptop oraz nagrody rzeczowe
  2. miejsce – tablet oraz nagrody rzeczowe
  3. miejsce – czytnik ebook oraz nagrody rzeczowe

Ponadto, wyróżnione i nagrodzone zostaną osoby, które zajmą miejsca 4-10.

Do organizacji Konkursu powołano:

Komitet Honorowy, w którego skład wchodzą:

• Pan Andrzej Duda - Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej - Przewodniczący
  • Pani Elżbieta Witek – Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
  • Pan Mariusz Błaszczak - Minister Obrony Narodowej
  • Pan Mariusz Kamiński - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
  • Pan Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki
  • Pan Karol Nawrocki - Prezes Instytutu Pamięci Narodowej

Komitet Organizacyjny, w którego skład wchodzą:

• Telewizja Polska S.A.
  • Polskie Radio S.A.
  • Fundacja im. Janusza Kurtyki

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej 15 kwietnia 2023 r. Informacja o dokładnym terminie oraz formule uroczystości rozdania nagród zostanie zamieszczona w późniejszym czasie na stronie internetowej Organizatora oraz profilach społecznościowych Kancelarii Sejmu.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdą Państwo na stronie internetowej www.konkurskatynski.pl.

Wszelkie pytania związane z organizacją konkursu należy kierować na adres e-mail konkurs@sejm.gov.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, tel. 22 694 16 13.