Wizyta studyjna w firmie Alta

2 lutego 2023 roku Studenci i Studentki kierunku Bezpieczeństwo narodowe oraz Pedagogika wzięli udział w wizycie studyjnej w firmie Alta w Katowicach.

Alta to firma, która nieprzerwanie od 1991 roku tworzy kompletne systemy wspomagające efektywną diagnostykę psychologiczną oraz ocenę rozwoju i potencjału w kontekście pracy. Wszystkie testy i systemy wsparte są na bieżąco aktualizowaną technologią informatyczną.

Podczas wizyty Studenci i Studentki czynnie uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez Pana Krzysztofa Szostok – Dyrektora ds. R&D, poznając przy tym metody służące do pozyskiwania danych psychologicznych i jakościowych, takie jak: zadania typu symulacyjnego, zadania typu sprawnościowego, kwestionariusze psychologiczne oraz wywiad z kandydatem.

Uczestnicy mogli zapoznać się z możliwościami systemów MSR oraz TEST2WORK, służących ocenie predyspozycji psychologiczno-społecznych do pełnienia ról w zawodach trudnych i niebezpiecznych.

Udział w wizycie studyjnej umożliwił Studentom i Studentkom poznanie nowoczesnych systemów stosowanych do oceny kandydatów na różnorodne stanowiska specjalistyczne oraz wspierających pracę psychologa transportu i psychologa pracy.

Wizyta realizowana była w ramach projektu  pn.: „EduLider – rozwój Akademii WSB dla regionu” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych i realizowany przez Akademię WSB na podstawie Umowy o dofinansowanie POWR.03.05.00-00-ZR21/18.