Gala Sportu z okazji 20-lecia Akademickiego Związku Sportowego AWSB

Dwie dekady aktywnego działania Akademickiego Związku Sportowego Akademii WSB to czas świętowania i podsumowań. Z okazji 20-lecia AZS Akademii WSB odbyła się wyjątkową Gala Sportu. Gościem specjalnym była Pani Iwona Guzowska – Mistrzyni Świata trzech różnych federacji w boksie zawodowym, Mistrzyni Świata w kickboxingu.

W uroczystości udział wzięli:

• Wiceprezes Zarządu Głównego AZS Warszawa – Pan Mariusz Walczak,
  • Prezes AZS Katowice  - Pan Bogusław Oleksy,
  • Wiceprezes AZS Katowice – Pani Beata Widawska,
  • Naczelnik Wydziału Sportu Miasta Dąbrowa Górnicza – Pan Wojciech Juroff,
  • Rektor Akademii WSB – dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB,
  • Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem – dr Marcin Lis.

Na wniosek prof. dra hab. Alojzego Nowaka, Prezesa Akademickiego Związku Sportowego, dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, Rektor Akademii WSB otrzymała odznaczenie: „Za zasługi w rozwój sportu akademickiego oraz za działalność na rzecz promowania i rozwoju sportu w środowisku akademickim oraz upowszechniania kultury fizycznej”, które wręczył Wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego – Pan Mariusz Walczak.

Podczas Gali Sportu zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia dla najlepszych zawodników sekcji sportowych AZS Akademii WSB oraz dla studentów, którzy w znaczący sposób przyczynili się do rozwoju sportu akademickiego Akademii WSB oraz mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego.

Pani Rektor złożyła gratulacje wszystkim nagrodzonym sportowcom i życzyła dalszych sukcesów cytując słynne słowa Martina Luthera Kinga: „Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.

I właśnie takiej wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów Wam życzę, bo dzięki niej będziecie mogli sięgać po kolejne tytuły oraz medale. Wszystkiego najlepszego!” – powiedziała Rektor Akademii WSB dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB.

W czasie uroczystości wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla Prezesów Klubu AZS, którzy pełnili funkcje w latach 2000-2021, nagrody otrzymali:

• Pan Karol Król – kadencja 2019 – 2021
  • Pan Michał Koterwa – kadencja 2018 – 2019
  • Pan Dawid Stawski – kadencja 2016 – 2018
  • Pan Adam Walczak – kadencja 2010 – 2012
  • Pan Bartłomiej Chmiel – kadencja 2008 – 2010
  • Pan Maciej Sadowski – Założyciel Klubu AZS Akademii WSB, I Prezes AZS kadencja 2000 – 2008

Nagrody oraz wyróżnienia za miniony rok akademicki 2020/2021 zostały przyznane również w kategoriach:

Drużyna Roku w dyscyplinie Futsalu mężczyzn w Ekstraklasie Akademickich Mistrzostw Śląska w roku 2021 r. – złoty medal:

• Damian Adamiecki,
  • Mateusz Hajbura,
  • Dawid Stawski,
  • Daniel Suchmiel,
  • Sebastian Szwaja,
  • Przemysław Trzcina,
  • Dawid Wrona,

Debiut Roku w sezonie 2020/2021 w Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym – brązowy medal:

• Magdalena Czerw

Debiut Roku w sezonie 2020/2021 w pięściarstwie zawodowym:

• Angelika Krysztoforska

Lider Roku:

• Marcin Hanasiewicz

Podczas uroczystości zostały przyznane wyróżnienia Zawodnikom AZS Akademii WSB, którzy wzięli udział w rekordowej liczbie zawodów sportowych w historii Uczelni na szczeblu centralnym Akademickich Mistrzostw Polski, wyróżnienia otrzymali:

• Daria Caputa - Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym
  • Magdalena Czerw - Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym
  • Dominika Dominiczak - Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu
  • Vitalii Dzhus – Akademickie Mistrzostwa Śląska w latach  2019-2021 w piłce nożnej, futsalu, tenisie stołowym, biegach przełajowych,
  • Marcin Gaber – Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej
  • Patryk Kamiński - Akademickie Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej
  • Zafar Kazakov – Akademickie Mistrzostwa Śląska w latach  2019-2021 w piłce nożnej, futsalu, tenisie stołowym, biegach przełajowych,
  • Dawid Makuch - Akademickie Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej
  • Rafał Pająk - Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce
  • Hudaynazar Rozmetov – Akademickie Mistrzostwa Śląska w latach  2019-2021 w piłce nożnej, futsalu, tenisie stołowym, biegach przełajowych,
  • Tolya Tarakhonych – Akademickie Mistrzostwa Śląska w latach  2019-2021 w piłce nożnej, futsalu, tenisie stołowym, biegach przełajowych,

W czasie Gali Nagrody Prezesa AZS Akademii WSB dla najbardziej zaangażowanych studentów na rzecz AZS w minionym roku akademickim otrzymali:

• Radosław Oleś  - Wiceprezes AZS Akademii WSB
  • Magdalena Stawowy – Skarbnik AZS Akademii WSB

W uroczystości udział wzięła Sportowa Gwiazda Wieczoru – Pani Iwona Guzowska, która wygłosiła wykład „Wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe”. Mistrzyni Świata opowiedziała między innymi jak niezłomny duch walki buduje człowieka oraz o tym, że zazwyczaj wygrywają nie silni, lecz mądrzy.

Data wydarzenia - 27.10.2021 r.