Studentka Akademii WSB na Mistrzostwach Europy w Karate

Martyna Łukasik, studentka I roku na kierunku finanse i rachunkowość w Akademii WSB, brała udział w Mistrzostwach Europy w Karate, które odbyły się w Sofii w dniach 4-5 listopada br.

Udział w Mistrzostwach Europy w Karate U21, w kategorii -50kg Martyna Wywalczyła podczas tegorocznych eliminacji – zdobyła złoty medal.

- Karate Shinkyokushin trenuję od 9 lat – to moja pasja. Ta sztuka walki ukształtowała mój charakter. Dzięki temu brnę do przodu, wiem czego chce i to jest piękne, bo chcę osiągać sukcesy. Rok temu, 15 listopada 2021r., w Rumunii wywalczyłam brąz na Mistrzostwach Europy w kategorii -50 kg U21. W tym roku na kwalifikacjach do Mistrzostw Europy U21, również w kategorii -50 kg, wywalczyłam złoty medal i tym samym zakwalifikowałam się na Mistrzostwa Europy w Sofii w Bułgarii. Niestety nie zdobyłam żadnego medalu, ale nie chowam głowy w piasek, tylko trenuję dalej, bo chcę zdobyć kolejne medale. Jestem dumna że mogę reprezentować nasz kraj i Akademię WSB na zawodach rangi międzynarodowej – mówi Martyna Łukasik.

Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!