13. Europejski Kongres MŚP z udziałem Akademii WSB

2 dni wypełnione spotkaniami i debatami z udziałem najlepszych praktyków oraz ekspertów biznesu podczas 13. Edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. To największe w Europie wydarzenie dla sektora MŚP odbyło się w dniach 25-27 października 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Akademia WSB była Partnerem Merytorycznym tego wydarzenia.

W dyskusjach i sesjach udział wezmą przedstawiciele Akademii WSB:

Czwartek 26.10.2023 r.

Prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz – Rektor Akademii WSB

• 11:30 - 12:50 – udział w panelu dyskusyjnym: Lifelong learning w dobie dynamicznego rynku pracy,
  • 15:30 - 17:00 – udział w panelu dyskusyjnym: From Vision to Victory – budowa i rozwój firmy.

Prof. Paulina Polko – kierownik Katedry Nauk o Bezpieczeństwie Akademii WSB

• 11:30 - 12:30 – wystąpienie: Kto tu dowodzi: przywództwo w świecie BANI, Zetów i kryzysu na rynku pracy.

Prof. Marcin Lis – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB

• 13:30 - 15:00 – moderowanie panelu dyskusyjnego: Wykorzystaj potencjał biznesowy danych w swojej firmie.

Dr inż. Tomasz Siemek – adiunkt w Akademii WSB

• 12:30 - 13:30 – wystąpienie: Nie możemy obrażać się na AI. Warto go poznać a może i zaprzyjaźnić.

Piątek 27.10.2023 r.

• 9:30 - 11:00 – udział w spotkaniu: Transformacja Śląska - stół transformacyjny Woman Business Hub i John Maxwell Team,
  • 11:30 - 13:00 – moderacja panelu dyskusyjnego: Mobilność miejska i inteligentny transport,
  • 13:30 - 15:00 – moderacja panelu dyskusyjnego: Zielone miasta przyszłości.

Dr Adam Żabka – Prodziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie, ekonomista

• 11:30 - 13:00 – udział w panelu dyskusyjnym: Wyzwanie nr 1 dla MŚP: Utrzymać płynność!

Dr inż. Krystian Mączka – adiunkt w Akademii WSB, ekspert w zakresie przestępczości teleinformatycznej śledczej

• 11:30 - 12:30 – wystąpienie: Przestępczość komputerowa i wycieki danych w świetle zagrożeń dla firmy sektora MŚP. Jak reagować i dokumentować zdarzenie,
  • 13:30 - 15:00 – udział w panelu dyskusyjnym: Czy hakerom szkoda czasu na małe firmy? O cyberbezpieczeństwie w MŚP słów kilka.

Mec. Łukasz Staszel – adwokat Akademii WSB, wykładowca Katedry Prawa i Administracji AWSB,
Przemysław Pogłódek – wykładowca Akademii WSB, ekspert z zakresu prawa pracy

• 12:15 - 13:00 – Wystąpienie: Regulacje work life balance oraz w sprawie przejrzystych warunków pracy w UE wyzwaniem dla przedsiębiorców w aspekcie zarządzania pracownikami.

Dr Sabina Ratajczak – Prorektor ds. Rozwoju Akademii WSB

• 13:30 - 15:00 – udział w panelu dyskusyjnym: Edukacja XXI wieku – jaka powinna być?