35 lat programu Erasmus+ – V Kongres Edukacji z udziałem Akademii WSB

27 października 2022 roku w Uniwersytecie Warszawskim odbył się w V Kongres Edukacji organizowany przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. W wydarzeniu udział wzięła dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prof. AWSB, Prorektor ds. Nauki i Kształcenia, która była uczestniczką sesji pt. „Program Erasmus+ 2021-2027 jako doskonałe narzędzie wdrożenia strategicznych założeń planów rozwoju uczelni”

W Radzie Programowej Kongresu Edukacji jest dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, Rektor Akademii WSB.

V Kongres Edukacji był okazją do świętowania 35-lecia programu Erasmus+. Ta historia mobilności studentów, uczniów, nauczycieli w programach Erasmus i Erasmus+ dała Europie niezwykłe bogactwo – pokolenie ludzi otwartych na świat, samodzielnych, kreatywnych, odważnie sięgających po nowe doświadczenia edukacyjne i kulturowe. Podczas wydarzenia odbyły się m.in. sesje dotyczące realizacji priorytetów horyzontalnych programu Erasmus+ w międzynarodowych projektach edukacyjnych oraz sesje w ramach Erasmus+ Sport i Europejskiego Korpusu Solidarności.