28.07.2022

4 uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego i doktora

W wyniku ewaluacji jakości działalności naukowej w Akademii WSB, która obejmowała lata 2017-2021, decyzją Ministra Edukacji i Nauki Uczelnia uzyskała:

• kategorię naukową A+ w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie,
  • kategorię naukową A w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości,
  • kategorię naukową A w dyscyplinie pedagogika,
  • kategorię naukową B+ w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport.

Ewaluacja została przeprowadzona z uwzględnieniem trzech kryteriów:

• poziom naukowy lub artystyczny prowadzonej działalności (publikacje);
  • efekty finansowe badań naukowych i prac rozwojowych (granty, usługi badawcze, komercjalizacja);
  • wpływ działalności naukowej na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki.

Akademia WSB otrzymała uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz stopnia doktora w czterech dyscyplinach naukowych:

• nauki o zarządzaniu i jakości,
  • pedagogika,
  • nauki o bezpieczeństwie,
  • inżynieria lądowa, geodezja i transport.

Nowością w ofercie kształcenia są uprawnienia do nadania stopnia doktora habilitowanego oraz stopnia doktora w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport.

dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB - Rektor Akademii WSB

Decyzja Ministra Edukacji i Nauki to potwierdzenie najwyższego poziomu kształcenia w Akademii WSB. To efekt pracy wielu osób, a przede wszystkim wyraz uznania dla osiągnięć naukowych naszej kadry akademickiej. Nowe uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz doktora stanowią kolejny krok przybliżający nas do realizacji jednego z pięciu strategicznych punktów rozwoju Akademii WSB, jakim jest Międzynarodowy Uniwersytet.