ADWOKAT NA UCZELNI

W dniu 24 listopada 2023 r., w ramach Ogólnopolskiej Akcji NRA „Adwokat na Uczelni”, odbyło się spotkanie ze studentami Prawa oraz Administracji Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Studenci Akademii WSB mieli okazję spotkać się z adw. Martą Imiołczyk-Porębską - wicedziekanem ORA w Katowicach, apl. adw. Martyną Kucharską-Staszel oraz apl. adw. Bartkiem Ciemniewskim.

Tematami spotkania były współczesne wyzwania, stojące przed samorządem adwokackim oraz problematyka etyki w zawodzie adwokata. Eksperci rozmawiali ze studentami o powodach, dla których obrali oni właśnie ten kierunek swojej ścieżki zawodowej a także tłumaczyli przebieg procesu samej aplikacji. Członkowie Izby Adwokackiej z chęcią odpowiadali na pytania studentów wyjaśniając, jak wygląda praca adwokata na co dzień i z jakimi problemami przychodzi im się mierzyć.

Gorąco zachęcamy naszych studentów do czynnego udziału w tego typu spotkaniach, mających miejsce w Akademii WSB. Nie ma bowiem cenniejszego źródła wiedzy, jak doświadczenie i rozmowa z ekspertami, będącymi przede wszystkim praktykami w swoim zawodzie.