Akademia Młodego Naukowca - inauguracja projektu

W Akademi WSB zainaugurowany został Projekt "Akademia Młodego Naukowca", realizowany w ramach "Międzypokoleniowej Akademii Nauki". Udział w projekcie biorą Uczniowie szkół podstawowych z Miasta Dąbrowa Górnicza. Pierwsze zajęcia odbyły się we wtorek 14 listopada w Akademii WSB.

W imieniu Władz Uczelni dr Sabina Ratajczak - Prorektor ds. Rozwoju przywitała blisko 500 uczniów, życząc również dzieciom niesłabnącej pasji z czerpania wiedzy.

Bohaterami spotkania byli Nobliści Maria Skłodowska-Curie oraz jej mąż Piotr, a także Albert Einstein. To oni zabrali dzieci w świat chemii, przybliżając im historię swojego życia oraz swoich dokonań i osiągnięć. Uczniowie poznali m. in. pierwiastki promieniotwórcze POLON i RAD.

Akademia Młodego Naukowca to cykl wykładów, które umożliwiają dzieciom przemianę w młodych naukowców, umożliwiając zgłębienie najciekawszych zagadnień nauk ścisłych i nie tylko.

W projekcie udział biorą Uczniowie ze szkół podstawowych:

• nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 11 w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 12 w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi im.Związku Orła Białego,
  • nr 18 w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 30 W Dąbrowie Górniczej im. Jerzego Ziętka.

Projekt „Międzypokoleniowa Akademia Nauki” dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki”