Akademia pełna możliwości! Kolorowe Święto AWSB

"Różowo mam w głowie i kwiatki w niej rosną" – pod takim hasłem zorganizowane było kolejne Święto Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Uroczystość zainaugurowała Rektor uczelni prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz. Podczas Święta pracownicy AWSB otrzymali „Medale Komisji Edukacji Narodowej”. W imieniu Minister Edukacji Narodowej Pani Barbary Nowackiej odznaczenia dokonała Pani Elżbieta Modrzewska, Wicekurator Oświaty w Katowicach.

Medale otrzymali:

• prof. Katarzyna Chruzik
  • prof. Robert Socha
  • prof. Maciej Witkowski
  • prof. Łukasz Wróblewski
  • dr Patrycja Mickiewicz
  • dr inż. Paweł Buchwald
  • dr inż. Karol Jędrasiak

W czasie gali uhonorowano także osoby, które kończą wieloletnią współpracę z Uczelnią:

• prof. dr hab. Anna Czubała – od 2015 r. zatrudniona w Katedrze Zarządzania w Wydziale Nauk Stosowanych Akademii WSB
  • Pani Zdzisława Molenda – związana z Uczelnią od 1997 r. pełniąc obowiązki Kierownika Działu Księgowego, następnie Kwestora, a od roku 2008 Wicekanclerza.
  • prof. dr hab. Roman Niestrój – od 1998 roku zatrudniony w Akademii WSB, w latach 2001-2008 pełnił funkcję Kierownika Katedry Marketingu.

Wyróżnienia Rektora za wybitne osiągnięcia naukowe, w tym publikacje w prestiżowych wydawnictwach naukowych oraz udział w międzynarodowych projektach otrzymali także pracownicy naukowi i administracyjni:

• prof. Monika Bąk-Sosnowska
  • dr n. med. Tomasz Gąsior
  • prof. Beniamin Grabarek
  • lek. Konrad Kaminiów
  • prof. Jerzy Kochanowicz
  • prof. Joanna Kurowska-Pysz
  • prof. Aleksy Kwiliński
  • dr n. med. Marcin Miszczyk
  • prof. Paulina Polko
  • prof. Bernard Wiśniewski

Natomiast wyróżnienie Rektora za szczególne osiągnięcia na rzecz promowania młodych pracowników nauki otrzymali:

• prof. Mirosława Nowak-Dziemianowicz
  • prof. Marek Walancik

Za wybitne osiągnięcia w zakresie krajowych i międzynarodowych projektów wdrożeniowych Rektor prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz wyróżniła:

• dr Mariusza Raczka
  • prof. Piotra Saługę
  • dr Krzysztof Wrana

Wyróżnienie Rektora za wybitne osiągnięcia w zakresie dydaktyki i jakości kształcenia otrzymali:

• dr Aneta Kochanowicz
  • dr inż. Iwona Krzyżewska
  • dr Jacek Karcz
  • dr inż. Wojciech Muras
  • dr Marta Skorek

Wyróżnienie Rektora za aktywny udział i zaangażowanie w promowanie wizerunku Akademii WSB w mediach złożono na ręce:

• prof. Krystiana Dudka

Wyróżnienie Rektora za uzyskanie w roku akademickim 2023/2024 stopnia doktora na podstawie wyróżnionej rozprawy doktorskiej otrzymali:

• dr Ewa Cofur-Machura – Koordynator ds. ewaluacji i dorobku naukowego
  • dr Karolina Prażmowska-Marcinowska – Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych

Wyróżnienie Rektora za ponadprzeciętne zaangażowanie w rozwój Akademii WSB otrzymali:

• Pani Bożena Garbocz
  • dr Bernadeta Kuraszewska
  • Pani Anna Matusik-Gołas
  • dr inż. Krystian Mączka
  • dr Patrycja Mickiewicz
  • dr Edyta Nowak-Żółty
  • Mec. Łukasz Staszel
  • Pani Joanna Urbańska
  • Pan Paweł Urgacz
  • Pani Barbara Woźniak
  • Pani Maja Zawisza

Docenieni za wyróżniającą działalność organizacyjną zostali:

• Pani Iwona Błaut
  • Pani Agnieszka Dubiel
  • Pani Iwona Karpińska
  • dr Magdalena Kot-Radojewska
  • Pani Adriana Machalica
  • Pani Jolanta Madejska-Stachowicz
  • Pan Rafał Pakuła
  • Pani Alicja Wlazło

Wyróżnienie Rektora za zaangażowanie oraz dużą aktywność organizacyjną na rzecz Akademii WSB otrzymali:

• Pani Kinga Hanuszkiewicz-Plesińska
  • Pani Wanda Jaworska
  • Pani Klaudia Kapelewska
  • Pan Adrian Kokosza
  • Pani Agnieszka Kuczmierczyk
  • Pan Łukasz Kusznierski
  • Pani Małgorzata Mazur
  • Pani Wioletta Migas
  • Pani Iwona Olszanecka-Potysz
  • Pani Aneta Radziejewska
  • Pani Kamila Rybak
  • Pan Tycjan Stróżycki
  • Pani Marzena Szreniawska
  • Pani Katarzyna Urbanek
  • Pani Gabriela Węglarz
  • Pan Łukasz Wiechno
  • Pani Aleksandra Wolska
  • Pan Kamil Wygasz

oraz pracownicy Wydziałów Zamiejscowych:

• Pani Katarzyna Adamska
  • Pani Anastasiia Anastasyn
  • Pani Marta Kornacka
  • Pani Martyna Strząska

Doceniono także osoby odpowiedzialne nieoceniony wkład w rozwój społeczności akademickiej skupionej wokół Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB:

• Panią Lidię Musiał
  • Panią Krystynę Sadkowską-Koziołek
  • Pana Stanisława Malika

Uroczystość uświetniły występy artystyczne. W muzyczną podróż uczestników uroczystości zabrali doskonali pianiści - Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk. W auli uczelni rozbrzmiał również saksofon Kunle Solomona Omogbemiego, najlepszego saksofonisty wśród wykładowców AWSB i najlepszego wykładowcy wśród saksofonistów. Zwieńczeniem święta Akademii WSB – był kolorowy jak hasło imprezy bankiet.