Akademia WSB na Europejskim Forum Przyszłości

Drugi dzień Europejskiego Forum Przyszłości na Stadionie Śląskim rozpoczęła sesja inauguracyjna – Przyszłość Specjalnych Stref Ekonomicznych. W jej trakcie dyskutowano między innymi o tym, jakie nowe kierunki rozwoju mogą one przyjąć i w jaki sposób pandemia COVID-19 wpłynęła na ich funkcjonowanie. W sesji udział wzięła JM Rektor Akademii WSB, dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB.

Prelegenci:

• Wiceminister Rozwoju i Technologii – Grzegorz Piechowiak
  • Poseł na Sejm RP - Robert Warwas
  • Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek
  • Członek Zarządu Województwa Śląskiego - Izabela Domogała
  • Prezes Zarządu KSSE – dr Janusz Michałek
  • Prezes PAIH – Krzysztof Drynda
  • Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Przemysław Sztandera
  • Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Marek Michalik
  • Rektor Akademii WSB – dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB
  • Zbigniew Bednarski

Tego samego dnia odbyła się sesja „KSSE Motorem automotive – współpraca w ramach Klastra SA&AM odpowiedzią na wyzwania sektora automotive”. Jednym z prelegentów był dr Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem AWSB. W trakcie sesji rozmawiano o przygotowaniu produkcji nowych modeli pojazdów na śląsku, budowie nowych łańcuchów dostaw, nowych kompetencjach pod nowe projekty w branży motoryzacyjnej czy transformacji przemysłowej sektora.

Prelegenci:

• Andrzej Korpak, Plant Manager Stellantis /Opel Manufacturing Poland
  • Tomasz Gębka, Plant Manager Stellantis /FCA Poland
  • Piotr Zaremba, Prezes Zarządu ElektroMobility Poland
  • Witold Sałandyk, EMEA Executive Operations Director, Nexteer Automotive Poland
  • Krzysztof Gablankowski, Dyrektor Zakładu, ZF Automotive Systems Poland
  • Marek Śliboda, Prezes Zarządu, Marco
  • Marek Gabryś, Prezes Zarządu, Aiut
  • Michał Lach, Prezes Zarządu, EQ System
  • dr Piotr Bielaczyc, Członek Rady Naukowej, Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL
  • dr Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem, AWSB

I edycja Europejskiego Forum Przyszłości (EFP), odbywa się w dniach 6 – 8 października 2021 r. na Stadionie Śląskim. Wydarzenie poświęcone jest najistotniejszym wyzwaniom cywilizacyjnym, społecznym i gospodarczym współczesnego świata. Obecna sytuacja jest doskonałą okazją do zrewidowania poglądów i nowego spojrzenia na najważniejsze aspekty funkcjonowania gospodarek europejskich, również w wymiarze Wspólnoty.