Akademia WSB przystąpiła do programu Google Cloud

Akademia WSB przystąpiła do programu Google Cloud, dzięki któremu studenci kierunku Informatyka będą mieli dostęp do certyfikowanych kursów i ścieżek edukacyjnych w ramach swoich programów studiów. Studenci będą mogli realizować zagadnienia związane z obszarami chmurowymi w 3 programach:

Program wprowadzający Google Cloud Computing Foundation

Studenci zapoznają się z podstawami oraz infrastrukturą chmury. Zagłębią się w podstawy networkingu, security, data, ML oraz AI w Google Cloud.

Program zaawansowany Career Readiness z trzema dostępnymi ścieżkami:

• Ścieżka Associate Cloud Engineer - dla studentów aspirujących do rozpoczęcia kariery na stanowiskach inżynierskich i zarządczych związanych z infrastrukturą chmury, tworzeniem aplikacji natywnych dla chmury i inżynierią danych.
  • Ścieżka Data Analyst - dla studentów zainteresowanych karierą w zakresie analityki danych, business intelligence i zarządzania.
  • Ścieżka Cloud Digital Leader  - dla studentów, którzy na początku swojej kariery zawodowej będą pracowali w różnych działach firm. Kurs da im wiedzę w jaki sposób można wykorzystać potencjał chmury.

Środowisko praktycznych laboratoriów - Google Cloud Skills Boost

Skill Boost (to Sandbox Google Cloud Platform) to platforma, która pozwala na wykonywanie laboratoriów - praktycznych, gotowych scenariuszy na Google Cloud Platform.

Koordynatorem programu Google Cloud w Akademii WSB jest Pan mgr inż. Dawid Jurczyński: dawid.jurczynski2@wsb.edu.pl