12.10.2023

Akademia WSB współorganizatorem I Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, pojazdów elektrycznych, ich punktów i stacji ładowania, rozwiązań inteligentnego domu”

12 października br., w siedzibie Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej Państwowego Instytutu Badawczego im. Tuliszkowskiego w Józefowie (CNBOP-PIB), odbyła się międzynarodowa konferencja „Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, pojazdów elektrycznych, ich punktów i stacji ładowania, rozwiązań inteligentnego domu”. Współorganizatorem spotkania była Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, która współpracuje naukowo z CNBOP-PIB w zakresie nauk o bezpieczeństwie, a w przyszłości również inżynierii bezpieczeństwa.

Akademię WSB, podczas konferencji, reprezentowali przedstawiciele Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie: prof. dr hab. Bernard Wiśniewski oraz dr hab. Andrzej Czupryński prof. AWSB. Natomiast w komitecie naukowym, oprócz ww. znaleźli się prof. dr hab. Robert Socha oraz dr hab. Paweł Lubiewski prof. AWSB, którzy wzięli udział w dyskusjach tematycznych.

Konferencja zainicjowała cykl przedsięwzięć naukowych poświęconych problemom mieszczącym się w jej tematyce. W jej trakcie wymieniano poglądy i prezentowano stanowiska osób zajmujących się na co dzień zagadnieniami prężnie rozwijających się technologii, takich jak  instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii, pojazdy elektryczne razem z punktami i stacjami ich ładowania oraz liczne inne, określane jako rozwiązania inteligentnego domu. Podczas konferencji odbyła się również prezentacja nowych stanowisk badawczych i szkoleniowych w CNBOP-PIB, zbudowanych w celu doskonalenia ochrony przeciwpożarowej instalacji PV, magazynów energii i stacji ładowania pojazdów elektrycznych.