22.11.2022

Akademia WSB wyróżniona przez Times Higher Education (THE) World University Rankings podczas konferencji LUMEN 2022

Akademia WSB została wyróżniona przez Times Higher Education (THE) World University Rankings w trakcie VIII konferencji LUMEN 2022 (22-23 listopada br.). W imieniu JM dr hab. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, Rektor Akademii WSB nagrodę odebrał Pan Paweł Urgacz, Dyrektor Działu Współpracy z Zagranicą.

Times Higher Education (THE) World University Rankings to jeden z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych rankingów instytucji szkolnictwa wyższego na świecie. Jako jedyny stosuje w ocenie kryteria obejmujące każdą z misji uczelni: dydaktykę, badania naukowe, transfer wiedzy do otoczenia oraz umiędzynarodowienie.

W najnowszej edycji sklasyfikowano łącznie 1799 instytucji szkolnictwa wyższego ze 104 krajów i regionów. Dodatkowo 526 uczelni uzyskało status „Reporter” – to podmioty, które wzięły udział w procesie oceny, ale nie spełniły kryteriów kwalifikacyjnych do otrzymania rangi. Łącznie uwzględniono ponad 210 uczelni więcej niż w zeszłej edycji. Ocenie poddano ponad 2500 instytucji. Przygotowując ranking, Times Higher Education zanalizował m.in. ponad 121 milionów cytowań z 15,5 miliona publikacji naukowych oraz wyniki ankiet przeprowadzonych pośród 40 tys. naukowców z całego świata.