21.11.2023

Akademia WSB wyróżniona przez Times Higher Education (THE) World University Rankings podczas konferencji LUMEN 2023

Akademia WSB została wyróżniona przez Times Higher Education (THE) World University Rankings w trakcie IX Konferencji LUMEN 2023 (20-21 listopada br.). W imieniu Rektor Akademii WSB, prof. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz nagrodę odebrała Prorektor ds. Rozwoju Akademii WSB, dr Sabina Ratajczak.

Times Higher Education (THE) World University Rankings to jeden z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych rankingów instytucji szkolnictwa wyższego na świecie. Wyróżnia się kompleksową metodologią uwzględniającą każdy z obszarów działalności uczelni. W najnowszej edycji rankingu Times Higher Education zastosowało 18 wskaźników obejmujących dydaktykę, badania naukowe, transfer wiedzy do gospodarki oraz umiędzynarodowienie.

Akademia WSB znalazła się także w top 10 polskich uczelni prestiżowego rankingu Times Higher Education Impact Ranking 2023

W tegorocznym wydaniu prestiżowego rankingu Times Higher Education Impact Ranking 2023, który ocenia wpływ uczelni w zakresie zrównoważonego rozwoju, wyróżniono blisko 1800 uczelni na całym świecie, w tym tylko 23 polskie uczelnie. Akademia WSB uplasowała się na wysokich miejscach 600-800.

Szczególnie doceniono wkład uczelni w realizację celu 10, dotyczącego przeciwdziałania nierównościom społecznym. W tym obszarze Akademia WSB zajęła pierwsze miejsce w Polsce i znalazła się w światowej czołówce, plasując się w przedziale 100-200 na świecie. W kategorii celu 5, związanego z równością płci, Akademia WSB zajęła czwarte miejsce w Polsce (200-300 na świecie). To znaczący sukces, który podkreśla zaangażowanie uczelni w promowanie równouprawnienia i umacnianie roli kobiet w edukacji. Ponadto, Akademia WSB zdobyła uznanie w zakresie celu 4, dotyczącego jakości kształcenia, co potwierdza wysoką jakość oferowanych programów edukacyjnych.

Więcej na temat Times Higher Education Impact Ranking 2023 TUTAJ