Bestseller Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego

Niezmiernie miło nam poinformować, iż książka pt. "Metody badawcze w naukach o zarządzaniu i jakości" autorstwa prof. dra hab. Marka Lisińskiego - Przewodniczącego Rady Dyscypliny Naukowej Nauki o Zarządzaniu i Jakości i Kierownika Szkoły Doktorskiej Akademii WSB oraz dra hab. Marka Szaruckiego, prof. UEK - Kierownika Katedry Analiz Strategicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie została bestsellerem Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego.

Niniejsza publikacja, stanowiąc syntezę problemów charakteryzujących metodologię nauk o zarządzaniu i jakości, adresowana jest do szerokiego kręgu wszystkich tych, których interesują problemy metodologii tych nauk. Ich charakterystyka, wykorzystująca aktualny dorobek polskich i zagranicznych metodologów, daje aktualny obraz tego złożonego zagadnienia. Autorzy prezentowanej pracy są przekonani, że pomoże ona usystematyzować i wzbogacić wiedzę jej odbiorców, a być może stanie się inspiracją dla dalszych prac naukowych czy przyczyni się do dyskusji na temat podejmowanych w niej problemów.

Jest to pierwsza tego typu książka na rynku wydawniczym w Polsce, która w sposób kompleksowy omawia zagadnienia metodologiczne w zakresie wykorzystania metod badawczych w naukach o zarządzaniu i jakości.

Monografia stanowi efekt dziesięcioletniej pracy Autorów w zakresie metodologii nauk o zarządzaniu i może być wykorzystywana przez studentów nauk społecznych, a szczególnie kierunków biznesowych, którzy są zainteresowani tą problematyką. Z pewnością zainteresuje młodych adeptów budowania warsztatu naukowego i badawczego, doktorantów wszystkich form kształcenia na studiach III stopnia czy słuchaczy szkół doktorskich. Z uwagi na podjęty problem badawczy omawiane zagadnienia mogą stanowić również swoisty przewodnik dla praktyków zarządzania, zwłaszcza menedżerów wyższego szczebla i wszystkich tych, którzy w swej aktywności zawodowej nieustannie szukają nowych pomysłów rozwiązywania problemów zarządzania.

Więcej informacji można uzyskać na stronie wydawcy: Strona

prof. dr hab. Marek Lisiński

dr hab. Marek Szarucki, prof. UEK