16.09.2023

W dniach 11-15 września br., grupa studentów Akademii WSB wzięła udział w projekcie pt. ”Budowanie inkluzyjnej, zróżnicowanej i bezpiecznej przestrzeni do życia” w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczelnią partnerską w projekcie był Uniwersytet w Kłajpedzie.

Podczas wymiany studenci mieli możliwość rozwinięcia swoich umiejętności społecznych oraz językowych, ale przede wszystkim zdobycia doświadczenia związanego z zagadnieniami wielokulturowości, komunikacji oraz włączenia. W ramach wyjazdu odbyły się warsztaty i wizyty studyjne (Urząd Miasta Kłajpedy, UAB RNDV Group), a także ćwiczenia z występowania przed kamerą. Była to też okazja na poznanie Kłajpedy, litewskiej kuchni, historii regionu, a także spotkania z Polonią na Litwie.

Punktem finałowym wymiany była prezentacja projektów promujących inkluzyjność, tolerancję i włączenie. Przedstawione zostały projekty dotyczące m.in. aplikacji ułatwiającej poruszanie się dla osób niewidomych i niedowidzących, centrum kultywacji historii polsko-litewskiej, czy stworzenia centrów młodzieży, umożliwiających rozwijanie pasji oraz poszerzania umiejętności.

Bardzo dziękujemy wszystkim studentom oraz organizatorom za udział w projekcie. Do zobaczenia w przyszłym roku!