Czy gad gada? Kolejne spotkanie z Akademią Młodego Naukowca

Czy węże mogą mieć nawet 450 kręgów? Czy wiecie, że najbardziej trujących zwierząt na świecie jest żaba? A dział nauki zajmujący się badaniem płazów i gadów to herpetologia?

W Akademii WSB odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Akademia Młodego Naukowca. Blisko 500 dzieci z dąbrowskich szkół podstawowych wzięło udział w wykładzie przyrodniczym „Czy gad gada? Poznajemy zmiennocieplne”, który poprowadził Pan Maciej Kupczak.

Akademia Młodego Naukowca to cykl wykładów, które umożliwią dzieciom przemianę w młodych naukowców. Pozwala na zgłębienie najciekawszych zagadnień w dziecinie nauk ścisłych i nie tylko.

W projekcie udział biorą Uczniowie ze szkół podstawowych:

• nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 11 w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 12 w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi im.Związku Orła Białego,
  • nr 18 w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 30 W Dąbrowie Górniczej im. Jerzego Ziętka.

Projekt „Międzypokoleniowa Akademia Nauki” dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II” przez Ministerstwo Edukacji i Nauki