Dąbrowscy Seniorzy - Rowerami wzdłuż Bałtyku

Od 10 czerwca trwa niezwykła wyprawa Dąbrowscy Seniorzy – Rowerami wzdłuż Bałtyku, w której bierze udział 20 osób, w tym 6 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB. Trasa do pokonania to ponad 300 km w 10 dni - brzegiem Bałtyku. Start w Kołobrzegu, finał w Pucku, a po drodze m.in. Mielno, Dąbki, Ustka, Chłapowo…

Wyprawa została zorganizowana w celu upamiętnienia 100-lecia zaślubin Polski z morzem przez Pana Zbigniewa Łukasika – Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej, Słuchacza Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB oraz Przewodniczącego Dąbrowskiej Rady Seniorów.

Wyprawa odbywa się pod patronatem JM Rektor Akademii WSB – dr hab. Zdzisławy Dacko – Pikiewicz, prof. AWSB.