Dofinansowania z programu "Społeczna odpowiedzialność nauki" dla Akademii WSB

Akademia WSB od wielu lat realizuje liczne projekty, których odbiorcami są m.in. studenci, pracownicy dydaktyczni Akademii WSB, a także osoby spoza środowiska akademickiego. Poprzez realizację tych projektów Akademii WSB wspiera rozwój nauki i pomaga kształtować kompetencje oraz umiejętności uczestników.

"Sportowa Akademia WSB"

Akademia WSB otrzymała dofinansowanie ze środków z budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki” na realizację projektu pt.: „Sportowa Akademia WSB”.

Celem projektu jest promocja sportu akademickiego poprzez organizację przedsięwzięć promujących i wspierających sport akademicki oraz upowszechniający tradycje społeczności akademickiej. Efektami, które planuje się osiągnąć w ramach realizacji projektu są: promocja sportu akademickiego, propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec aktywności fizycznej oraz postaw prozdrowotnych.

W ramach projektu zorganizowane zostaną:

• zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, osób 50+ i seniorów;
  • turnieje i zawody dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, osób 50+ i seniorów (m.in. turnieje futsalu i crossmintona oraz zawody pływackie);
  • wyjazdy sportowe.

Termin realizacji projektu: 01.11.2022 r. – 30.10.2024 r.

Numer projektu: SONP/SN/549920/2022

Kwota dofinansowania: 194 618,00 zł

Całkowita wartość projektu: 220 378,00 zł

"Świat oczami naukowców Akademii WSB edycja II"

Akademia WSB otrzymała dofinansowanie ze środków z budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki” na realizację projektu pt.: „Świat oczami naukowców Akademii WSB edycja II”.

Celem projektu jest umożliwienie uczestnikom projektu zdobycia dodatkowej wiedzy merytorycznej i umiejętności, pod nadzorem wysoko wykwalifikowanej kadry naukowo-dydaktycznej, z wykorzystaniem nowoczesnych form i metod pracy przez dzieci, młodzież i nauczycieli kształcenia ogólnego i specjalnego z terenu województwa śląskiego i małopolskiego. Efektami, które planuje się osiągnąć w ramach realizacji projektu są m.in.: podniesienie kompetencji i wzmocnienie wiedzy praktycznej uczestników projektu, rozbudzenie ciekawości poznawczej uczestników w zakresie prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez Akademię WSB oraz zrównanie szans na dostęp do działań edukacyjnych i popularyzatorskich dla uczestników z terenu małych gmin.

W ramach projektu zorganizowane zostaną:

• warsztaty tematyczne dla dzieci z zakresu fizyki, chemii, biologii, ekologii, informatyki oraz logistyki i transportu;
  • warsztaty tematyczne dla młodzieży z zakresu anglistyki, transportu i logistyki, ekonomii, informatyki, socjologii oraz doradztwa zawodowego;
  • warsztaty dla nauczycieli z nowoczesnych rozwiązań dydaktycznych praz rozwiązań pedagogiczno-terapeutycznych;
  • Forum Metodyczne dla nauczycieli, w ramach którego odbędą się spotkania z ekspertami w zakresie badań nad edukacją.

Termin realizacji projektu: 01.11.2022 r. – 30.10.2024 r.

Numer projektu: SONP/SN/549677/2022

Kwota dofinansowania: 218 924,00 zł

Całkowita wartość projektu: 258 724,00 zł

"Festiwal Nauki 2023 Akademii WSB"

Akademia WSB otrzymała dofinansowanie ze środków z budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki” na realizację projektu pt.: „Festiwal Nauki 2023 Akademii WSB”.

Celem projektu jest popularyzacja i upowszechnianie najnowszych osiągnięć w dziedzinie nauki i techniki, ukazanie najnowszych trendów w badaniach naukowych, rozbudzanie ciekawości poznawczej świata i radości jego poznania oraz ukazanie użyteczności nauki w codziennym życiu człowieka. Efektem projektu będzie zatem upowszechnienie i wypromowanie nauki wśród uczestników projektu.

Podczas Festiwalu zostaną poruszone zagadnienia z następujących obszarów tematycznych:

• Cyfrowa transformacja - technologie, ludzie, organizacje, edukacja;
  • Scenariusze przyszłości - edukacja, biznes, zdrowie;
  • Zielony świat - zrównoważony rozwój;
  • Work-life integrity;
  • Women leaders - kobiety w nauce i biznesie.

Termin realizacji projektu: 01.11.2022 r. – 31.05.2023 r.

Numer projektu: SONP/SN/549068/2022

Kwota dofinansowania: 100 000,00 zł