Doktoranci Akademii WSB zainaugurowali rok akademicki 2022/2023

W dniu 13 października 2022 r. odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego, w której uczestniczyli Doktoranci Szkoły Doktorskiej oraz Seminariów Doktorskich, rozpoczynający kształcenie w roku 2022/2023 w ramach 4 dyscyplin naukowych:

• nauki o zarządzaniu i jakości,
  • pedagogika,
  • nauki o bezpieczeństwie,
  • inżynieria lądowa i transport.

Uroczystość zainaugurowała dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prof. AWSB Prorektor ds. nauki i kształcenia, która przywitała młodych adeptów nauki w murach Uczelni i przedstawiła strategiczne kierunki rozwoju dotyczące kształcenia doktorskiego w Akademii WSB. Wykład inauguracyjny pt. „Biznes i medycyna – nie ma rzeczy niemożliwych” wygłosił prof. dr hab. Marek Krzystanek Kierownik Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Katedry Psychiatrii i Psychoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a następnie wykład pt. „Praca naukowa w transformującym się świecie” zaprezentował prof. dr hab. Grzegorz Mazurek – JM Rektor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Władz Uczelni, Kierownictwo Szkoły Doktorskiej oraz Seminariów Doktorskich, a także promotorzy i opiekunowie naukowi Doktorantów. Wśród nich m.in.:

• Prof. dr hab. Łukasz Sułkowski - Prorektor ds. Badań Naukowych i Rozwoju Kadr
  • Dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy
    z Otoczeniem
  • Prof. dr hab. Marek Lisiński - Kierownik Szkoły Doktorskiej Akademii WSB, Przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Nauki o zarządzaniu i jakości
  • Dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB – Zastępca Kierownika Szkoły Doktorskiej Akademii WSB, Kierownik Katedry Zarządzania Akademii WSB
  • Dr hab. Ryszard Szynowski, prof. AWSB – Przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Nauki o bezpieczeństwie, Kierownik Seminarium Doktorskiego w dyscyplinie Nauki o bezpieczeństwie
  • Prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz - Kierownik Seminarium Doktorskiego w dyscyplinie Pedagogika
  • Prof. dr hab. Marek Sitarz- Kierownik Seminarium Doktorskiego w dyscyplinie Inżynieria lądowa i transport
  • Dr hab. Joanna Dzieńdziora, prof. AWSB – Kierownik ds. kształcenia doktorskiego

Kształcenie doktorskie w bieżącym roku akademickim rozpocznie w Akademii WSB 85 nowych Doktorantów, wśród nich 6 osób realizujących program „Doktorat wdrożeniowy” oraz 8 doktorantów obcokrajowców w ramach anglojęzycznej ścieżki kształcenia. Od teraz społeczność Doktorantów realizujących prace naukowe w Akademii WSB, we wszystkich programach kształcenia doktorskiego, liczy ponad 350 osób.