Doktoranci Akademii WSB zainaugurowali rok akademicki 2023/2024

W piątek, 20 października 2023 r. odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego, w której uczestniczyli Doktoranci Szkoły Doktorskiej oraz Seminariów Doktorskich, rozpoczynający kształcenie w roku 2023/2024 w ramach 7 dyscyplin naukowych:

Uroczystość zainaugurowali: prof. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Prorektor ds. nauki i kształcenia oraz prof. dr hab. Łukasz Sułkowski, Prorektor ds. Badań Naukowych i Rozwoju Kadr Akademii WSB.

Wykłady inauguracyjne:

• „Dlaczego potrzebujemy dzisiaj wyobraźni narracyjnej, czyli o nauce zaangażowanej”prof. dr hab. Mirosława Nowak- Dziemianowicz, Kierownik Seminarium Doktorskiego w dyscyplinie Pedagogika,
  • „Pluralizm metodologiczny: jedna nauka, dwie kultury poznania, wiele metod badawczych”prof. dr hab. Łukasz Sułkowski, Prorektor ds. Badań Naukowych i Rozwoju Kadr Akademii WSB.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Władz Uczelni, Kierownictwo Szkoły Doktorskiej oraz Seminariów Doktorskich, a także promotorzy i opiekunowie naukowi Doktorantów. Wśród nich m.in.:

• Prof. Marcin Lis – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem,
  • Prof. dr hab. Łukasz Sułkowski – Prorektor ds. Badań Naukowych i Rozwoju Kadr,
  • Prof. dr hab. Marek Lisiński – Przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Nauki o zarządzaniu i jakości,
  • Prof. Ryszard Szynowski – Przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Nauki o bezpieczeństwie, Kierownik Seminarium Doktorskiego w dyscyplinie Nauki o bezpieczeństwie
  • Prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz – Kierownik Seminarium Doktorskiego w dyscyplinie Pedagogika,
  • Prof. dr hab. Marek Sitarz – Kierownik Seminarium Doktorskiego w dyscyplinie Inżynieria lądowa, geodezja i transport,
  • Prof. Joanna Dzieńdziora – Kierownik ds. kształcenia doktorskiego,
  • Prof. dr hab. Robert Socha – Dyrektor Śląskiego Oddziału Towarzystwa Wiedzy Obronnej w Cieszynie.

SZKOŁA DOKTORSKA I SEMINARIA DOKTORSKIE:  ZAPISY