06.04.2022

Dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem uczestnikiem debaty podczas VI Konferencji eDUAL

Edukacja dualna, czyli jak łączyć studia ze zdobywaniem praktycznego doświadczenia w przemyśle. To motyw przewodni VI Konferencji eDUAL, która odbywa się w dniach 5-6.04.2022 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.

Konferencję zainaugurowali:

• Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk,
  • Prezydent Gliwic Adam Neumann,
  • Prezydent Katowic Marcin Krupa,
  • Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dr Janusz Michałek.

Akademię WSB reprezentował dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem, który wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. „Wyzwania kształcenia dualnego”.

„Akademia WSB realizuje kształcenie dualne w kilku obszarach. Jeden to Logistyka – kierunek, na którym nie tylko dajemy praktyczne kompetencje oraz możliwość potwierdzeniach ich międzynarodowymi certyfikatami. Drugi kierunek to Informatyka, która jest wzbogacona o obszar sztucznej inteligencji. Tu również dajemy możliwość zdobycia praktycznych umiejętności oraz certyfikatów. Traktujemy kształcenie dualne i współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, w warunkach transformacji cyfrowej, jako jeden z elementów kluczowych. Musimy myśleć o cyfrowej uczelni i programie, który będzie się przekładał na strategię kształcenia dualnego” – mówił podczas panelu dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB.