16.06.2023

Dr hab. Paulina Polko, prof. AWSB na spotkaniu komitetu zarządzającego akcji COST w Norwegii

Dr hab. Paulina Polko, prof. AWSB, kierownik Katedry Nauk o Bezpieczeństwie Akademii WSB w dniach 14-16 czerwca 2023 roku uczestniczyła w konferencji MIGREL International Conference zorganizowanej przez VID University w Stavanger w Norwegii. Podczas wydarzenia połączonego z dorocznym spotkaniem Komitetu Sterującego Akcji COST: COREnet -Connecting Theory and Practical Issues of Migration and Religious Diversity wygłosiła referat pt. "Migration-security nexus. Towards a flexible approach", będący prezentacją aktualnie prowadzonych badań.

Akcje COST są elastycznymi, szybkimi efektywnymi i wydajnymi instrumentami, z których mogą korzystać badacze, inżynierowie oraz naukowcy w celu współpracowania i koordynowania badań finansowanych przez swoje jednostki naukowe. Akcje COST umożliwiają europejskim naukowcom wspólne rozwijanie swoich pomysłów we wszystkich możliwych dziedzinach nauki i technologii.

COST jest programem finansowanym przez Unię Europejską programem umożliwiającym naukowcom budowanie interdyscyplinarnych sieci badawczych w Europie i poza jej granicami. COST zapewnia fundusze na organizację konferencji, spotkań, szkoleń, krótkich wymian naukowych oraz innych budujących sieć kontaktów działań związanych z szeroką gamą dziedzin. Tworząc przestrzeń, w której możliwy jest rozwój zarówno badaczy, jak i ich pomysłów, dąży do wykorzystania pełnego potencjału oferowanego przez naukę. Jest najdłużej funkcjonującym tego typu mechanizmem finansowania relacji naukowych w Europie.