06.07.2022

Dr Paulina Polko na spotkaniu komitetu zarządzającego akcji COST w Kownie

Migracje i zróżnicowanie religijne w ujęciu teoretycznym i praktycznym były tematem spotkania komitetu zarządzającego akcji COST Ca20107: “Connecting Theory and Practical Issues of Migration and Religious Diversity", które odbyło się w dniach 27-29.06. w Kownie na Vytautas Magnus University.

Wśród ponad 40 badaczy z Europy i Afryki znalazła się dr Paulina Polko, kierownik katedry Nauk o Bezpieczeństwie, nominowana do członkostwa w tej sieci badawczej jako reprezentant Akademii WSB. W ramach międzynarodowej współpracy zajmuje się problematyką relacji migracji i bezpieczeństwa oraz analizą porównawczą dyskursu bezpieczeństwa na temat migracji w wybranych krajach europejskich.

Akcje COST są elastycznymi, szybkimi efektywnymi i wydajnymi instrumentami, z których mogą korzystać badacze, inżynierowie oraz naukowcy w celu współpracowania i koordynowania badań finansowanych przez swoje jednostki naukowe. Akcje COST umożliwiają europejskim naukowcom wspólne rozwijanie swoich pomysłów we wszystkich możliwych dziedzinach nauki i technologii.

COST jest programem finansowanym przez Unię Europejską programem umożliwiającym naukowcom budowanie interdyscyplinarnych sieci badawczych w Europie i poza jej granicami. COST zapewnia fundusze na organizację konferencji, spotkań, szkoleń, krótkich wymian naukowych oraz innych budujących sieć kontaktów działań związanych z szeroką gamą dziedzin. Tworząc przestrzeń, w której możliwy jest rozwój zarówno badaczy, jak i ich pomysłów, dąży do wykorzystania pełnego potencjału oferowanego przez naukę. jest najdłużej funkcjonującym tego typu mechanizmem finansowania relacji naukowych w Europie.