Dzień Otwarty Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego za nami

Takiego gościa w Akademii WSB jeszcze nie było!

W ostatnią sobotę, w Akademii WSB odbył się Dzień Otwarty Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Wykład Małgorzaty Małeckiej-Tomali "Co by było, gdyby dinozaury żyły i dlaczego wyginęły?", liczne warsztaty, w tym paleontologiczne, chemiczne, plastyczne, ekologiczne czy językowe zgromadziły rzesze ciekawych wiedzy dzieci wraz z ich rodzicami. Dla każdego czekało coś ciekawego, ale absolutną gwiazdą tego dnia był niejaki… Tyranozaur Reksio. To on okazał się być największą (i to dosłownie, bo mierzy prawie 7 metrów długości oraz 2,5 metra wysokości) gwiazdą wydarzenia.

Dla rodziców przygotowano panel poświęcony zagadnieniu, które wydaje się być bardzo istotnym wyzwaniem w natłoku codziennych obowiązków i wyzwań dnia codziennego. W ramach Akademii Świadomego Rodzica spotkanie pt. „Dodajmy dziecku skrzydeł! - jak rozpoznać i rozwijać prawidłowo pasje dziecka?” poprowadziła Sylwia Bartela.

Dziękujemy wszystkim za obecność i przypominamy, że rok akademicki Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego startuje już 21 października 2023 r.

Uniwersytety dla najmłodszych to niepowtarzalna szansa na rozwijanie swoich pasji i najlepsza droga, by rozbudzić w naszych pociechach zainteresowanie nauką oraz wskazać kierunek atrakcyjnych poszukiwań. W ramach DUD proponujemy m.in. wykłady, warsztaty, spotkania z teatrem i muzyką, wizyty studyjne, rodzinne pikniki naukowe.

Sprawdź ofertę Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego